вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 99
home Хроника

Македонските граѓани никако да ја научат лекцијата: Еве колку казни за не носење на заштитни маски изрече полицијата за само 24 часа

Македонските граѓани никако да ја научат лекцијата: Еве колку казни за не носење на заштитни маски изрече полицијата за само 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 593 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус