недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Македонските граѓани не ја учат лекцијата: За 24 часа казнети голем број на граѓани кои не носеле заштитни маски

Македонските граѓани не ја учат лекцијата: За 24 часа казнети голем број на граѓани кои не носеле заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 527 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

ЕУРО 2020

Македонија