вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 156
home Хроника

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол

Македонската полиција приведе лице барано од Интерпол

На 09.09.2019 во 02,00 часот на Граничниот премин Табановце на излез од државава бил лишен од слобода Г.К.(33) од Р.Албанија затоа што при проверка во оперативна евиденција евидирал на Стоп-листа по барање на Интерпол од Р.Грција, со мерка да се лиши од слобода. Г.К. бил предаден на полициски службеници од СВР-Куманово за натамошна постапка.