недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Хроника

МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ ВО ШОК: Повеќе лица нападнале и извршиле обљуба врз малолетничка во Велес

МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ ВО ШОК: Повеќе лица нападнале и извршиле обљуба врз малолетничка во Велес
фото илустрација

Денеска (19.09.2021) околу 09.00 часот во полициска станица при СВР Велес е извршен службен разговор со две лица од Велес, во врска со пријава според која на 18.09.2021 во периодот од 22.30 до 23.30 часот на место викано „Дворови“ неколу лица физички нападнале и извршиле обљуба врз малолетничка, за која во 18.10 часот од ЈУМЦСР-Град Скопје во Полициската станица Центар било пријавено дека се оддалечила од установата.

За случајот е известен Јавен обвинител и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021