сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Македонска државјанка приведена на косовската граница

Македонска државјанка приведена на косовската граница

Косовската гранична полиција вчера на граничниот премин Блаце кај Генерал Јанковиќ, привела македонска државјанка, осомничена дека фалсификувала документ за гранично осигурување, јави дописникот на МИА од Приштина.

Како што објави телевизијата Клан Косова, со одлука на надлежен обвинител полицијата го конфискувала документот, додека осомничената е ослободена и случајот е испратен во редовна судска процедура.

Коронавирус