понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 157
home Хроника

Македонија згрозена: Роднина полово нападнал 13 годишно девојче

Македонија згрозена: Роднина полово нападнал 13 годишно девојче

Полициската станица Прилеп поднесе известување против Ш.Р. (37) од Прилеп  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое нема наполнето 14 години“.

Од полицијата информираат дека пријавениот во својот дом, со употреба на физичка сила извршил полови дејствија над 13- годишно девојче со кое бил во роднински врски.

 

Коронавирус