понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 62
home Хроника

Македонец загина во судир во Полска

Македонец загина во судир во Полска

Триесет и петгодишен Македонец вчера загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи околу 16 часот во близина на Пјотркув, Полска. До несреќата дошло при судир на два камиони, при што македонскиот возач останал заглавен во кабината на камионот.

На местото на несрeќата веднаш пристигнале екипи на Брза помош, но не успеале да го спасат. Според информациите, до нecpeќата дошло поради преголем мeтеж во соообраќајот.

 

Коронавирус