среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Македонец уапсен во Црна Гора поради 100.000 евра

Македонец уапсен во Црна Гора поради 100.000 евра

Црногорската полиција соопшти дека во Херцег Нови уапсила Македонец И.А. (45) поради затајување данок и придонеси во износ од околу 100.000 евра.

За истото кривично дело осомничен е и неговиот сонародник, О.О.

Двете лица биле извршни на фирмата Амир Цо од Тиват каде полицијата извршила претрес. (МИА)

Коронавирус