понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 156
home Хроника

Мајка од Скопје станала од спиење и го нашла своето бебе починато

Мајка од Скопје станала од спиење и го нашла своето бебе починато

Мајка од Скопје го нашла своето три недели старо бебе починато откако станала од спиење.

-На 11.01.2018 година во 10.07 часот во Единицата за информации и команда Скопје, А.С. пријавила дека во нејзиниот дом на ул. „Брсјачка Буна“ во Скопје, кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели  старо бебе не давало знаци на живот, односно починало, се вели во полицискиот билтен.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.

Коронавирус