недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Мајка од Скопје бара помош, исчезната е нејзината 13-годишна ќерка!

Мајка од Скопје бара помош, исчезната е нејзината 13-годишна ќерка!

На 20.02.2020 во 15:30 часот во СВР Скопје, Л.Ќ.(33) од Скопје пријавила дека од семејниот дом на ул. „Диме Мечето“ се оддалечила нејзината ќерка.

Исчезнатото девојче е С.Ќ.(13) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.