петок, 4. декември 2020. Вести денес: 137
home Хроника

Мајка нападнала малолетно девојче заради караница на час по балет

Мајка нападнала малолетно девојче заради караница на час по балет

Синоќа околу 21 часот, М.Ш. (37) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20 часот на „Кеј 13-ти Ноември“, општина Центар, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од страна на лицето А.П., поради претходно недоразбирање околу часови за балет, каде заедно вежбала со ќерката на пријавената.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус