недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Мајка и деца нападнати во својот двор во Струмица

Мајка и деца нападнати во својот двор во Струмица

На 18.07.2020 во 17:30 часот во СВР Струмица, М.Д.(35) од с.Банско пријавила дека околу 13:00 часот во двор во нејзина сопственост во с.Банско истата, додека била заедно со нејзините две деца и К.С. биле физички нападнати од А.Д. и И.Д.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус