среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Мајка и бебе со тешки повреди примени во Ургентен

Мајка и бебе со тешки повреди примени во Ургентен

Мајка и ќерка вчера се јавиле во Ургентениот центар на преглед.

Од Ургентен центар Скопје е пријавено дека кај нив за преглед се пријавиле К. М. (20) од Скопје, која имала видливи повреди по телото,  и нејзината едногодишна ќерка, кај која се констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

 

Коронавирус