среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Луксузните автомобили украдени од скопски автосалон пронајдени во Гостивар

Луксузните автомобили украдени од скопски автосалон пронајдени во Гостивар
илустрација

На крајот на минатата недела, МВР во дневниот билтен информираше дека три автомобили марка „Мерцедес“, „БМВ“ и „порше“ биле украдени од автосалон во Скопје. Возилата биле пронајдени во Гостивар, пренесува порталот „Гостиварпресс“.

Според првичните сознанија, возилата биле пронајдени на различни локации во Гостивар, а едното од нив, „мерцедесот“, бил паркиран во близина на автобуската станица.

За сега нема информации за сторителите на кражбата.

Се очекува МВР да соопшти повеќе информации во врска со случајот.

Коронавирус