четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 59
home Хроника

Ловџија ранил колега

Ловџија ранил колега

Лекар во Итна медицинска помош во Демир Хисар пријавил дека во Здравствениот дом во Демир Хисар донесен е М. Р. (54) од село Обедник со повреда на лева надколеница предизвикана за време на лов.

По негово кажување, со повредата се здобил во село Обедник на место викано „Локва“ при испукување на куршум од ловна пушка од страна на С. Ѓ. (52) од село Обедник.

Извршен е увид по овластување на јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.