четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Ловџија пронајден мртов во Маврово

Ловџија пронајден мртов во Маврово

Шеесет и шест годишниот А.З. од село Врбјане вчера бил пронајден починат во Маврово на местото викано Казане.

-Истиот бил пронајден од страна на Д.Д. (30) и Д.С. (56) двајцата од  с.Маврово, со кои А.З.  бил договорен да одат на лов, информираат од МВР.

Од страна на лекар била констатирана смрт и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

 

Коронавирус