четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 62
home Хроника

Ловџија повреден од експлозивна направа

Ловџија повреден од експлозивна направа

С.Б.(65) од с.Обршани вчера бил донесен во повреди во Градската општа болница Прилеп. Од болницата случајот го пријавиле во полиција.

-Според пријавеното од страна на Ж.П. од с.Обршани и Д.Ш. од Прилеп, околу 12.00 часот, додека биле на лов покрај брегот на Црна Река, С.Б. бил повреден од експлозивна направа, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.