вторник, 28. март 2023. Вести денес: 102
home Хроника

Ловџија од Струмица кривично ќе одговара

Ловџија од Струмица кривично ќе одговара

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Т.Ф.(62) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 31.01.2021 во Берово, на место викано „Црвени брегови“, пријавениот бил затекнат во лов со ловечка пушка „ИЖ 58“ калибар 16 мм, за која не поседувал дозвола.

loading...