четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 130
home Хроника

Ловџии од Струмица пукале кон дивеч, а раниле човек

Ловџии од Струмица пукале кон дивеч, а раниле човек

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(70) од с.Куклиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против општа сигурност“.

На 26.01.2020 во атар на с.Раборци, струмичко, на место викано „Чепели“, додека М.Ѓ. и В.В., двајцата од с.Куклиш, како и Н.Н., М.Н., Д.Т. и Љ.Н., сите од Струмица, биле на лов на дивеч.

М.Ѓ. во еден момент испукал кон дивечот, но го погодил Н.Н.(65) во пределот на градите.

Коронавирус