понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Љубовна драма во Волково: Дечкото ја претепал и ѝ се заканувал

Љубовна драма во Волково: Дечкото ја претепал и ѝ се заканувал

На 30.11.2021 во 23.30 часот во СВР Скопје 23-годишна жителка на Скопје пријавила дека на 25.11.2021 и на 30.11.2021 околу 16.30 часот во с.Волково, скопско, по претходна расправија, била физички нападната од Ф.Ј.(28), со кого била во љубовна врска и ѝ биле упатени закани.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус