петок, 30. септември 2022. Вести денес: 88
home Хроника

Љубовна драма во Куманово: Си ја претепал девојката во кафуле

Љубовна драма во Куманово: Си ја претепал девојката во кафуле

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М.(41) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурност“ и „телесна повреда“.

Пријавениот, на 21.05.2021 во угостителски објект во Куманово физички ја нападнал М.Б., со која бил во врска, при што и нанел повреди.

Коронавирус