вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 142
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

ЉУБОВНА ДРАМА: Гостиварец со тупаници ја претепал поранешната вереница- завршила со скршеници и потрес на мозок

ЉУБОВНА ДРАМА: Гостиварец со тупаници ја претепал поранешната вереница- завршила со скршеници и потрес на мозок

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против 28-годишен жител на Форино, кој се товари дека при вршење семејно насилство сторил кривично дело „тешка телесна повреда“ од член 131 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

-На 28 септември, во селото Добридол, при вршење семејно насилство, обвинетиот тешко телесно ја повредил поранешната вереница. Тој ја пречекал оштетената која се упатила кон својот дом, ја фатил за десната рака и запонал да ја влече за да ја внесе во неговиот автомобил. Жената паднала, по што обвинетиот започнал да ја удира со тупаници по лицето и по телото, нанесувајќи и тешки телесни повреди – нагмечувања, скршеници и потрес на мозок​, се вели во соопштението на ОЈО.