понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Лишени од слобода скопјанец и турски државјанин – кај нив била пронајдена марихуана

Лишени од слобода скопјанец и турски државјанин – кај нив била пронајдена марихуана

На подрачјето на Центар, полициски службеници од СВР Скопје вчера ги лишиле од слобода Е.О.А.(24) од Р.Турција и И.Б.(19) од Скопје, бидејќи при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Од МВР денеска информираат дека по целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус