петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 126
home Хроника

Лишен од слобода велешанец кој физички нападнал 20-годишник и му одзел мобилен

Лишен од слобода велешанец кој физички нападнал 20-годишник и му одзел мобилен

Полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода 23-годишниот Р.С. постапувајќи по претходна пријава на 20-годишниот С.С. од Велес дека вчеравечер околу 18.00 часот, додека одел накај обложувалница на улицата „Благој Ѓорев“ бил физички нападнат од Р.С., при што му бил одземен мобилниот телефон.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус