вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 82
home Хроника

Лишен од слобода маж од кичевско

Лишен од слобода маж од кичевско

На 07.12.2021 во 18:30 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода А.А.(44) од с.Србјани, кичевско.

При преглед во неговото возило „цитроен“, со кичевски регистарски ознаки, била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус