вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Лишeн од слобода 31-годишен дилер од тетовско Слатино

Лишeн од слобода 31-годишен дилер од тетовско Слатино

Денеска (6.2.2021) околу 8. 30 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 31-годишниот Б.С., кај кого при извршен претрес била пронајдена марихуана.

Тој е задржан во ПС Тетово за документирање на случајот и ќе му биде изготвена кривична пријава.

Коронавирус