понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 115
home Хроника

Лишен од слобода 22-годишник од Куманово – се барал со потерница за издржување казна затвор

Лишен од слобода 22-годишник од Куманово – се барал со потерница за издржување казна затвор

На 08.04.2021 во 21.30 часот, од страна на полициски службеници од СВР Kуманово лишен е од слобода Ф.Р.(22) од Куманово, кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна во времетраење од 1 година и 3 месеца, за сторено кривично дело по чл.236 од Кривичниот законик.

Ф.Р. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Куманово за доиздржување на казната.

Коронавирус