вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Лице со психичко преметување физички нападнало две лица во Велес

Лице со психичко преметување физички нападнало две лица во Велес

Лице со психичко пореметување од велешката населба Превалец нападнало две лица, при што им нанел повреди.

– Вчера во 13:50 часот на ул.„Ристо Попов“, пред продажен објект во населбата Превалец, во близина на Велес 58-годишниот Д.К.од Чашка бил физички нападнат од 23-годишниот Р.С од населбата Превалец, кој му нанел видливи повреди, соопшти СВР Велес.

Истито лице и околу 14:00 часот на истата ул.„Ристо Попов“ во населба Превалец физички го нападнал и 33-годишниот В.И. од велешкото село Сливник.

По целосно документирање на случаите ке биде поднесена соодветна пријава. (МИА)

Коронавирус