вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Хроника

Лице приведено на граничниот премин „Деве Баир“ откако било фатено со фалсификувана зелена карта

Лице приведено на граничниот премин „Деве Баир“ откако било фатено со фалсификувана зелена карта

На 19.05.2018 година во 05,20 часот на Граничен премин „Деве Баир“ на влез во РМ се пријавил Ј.М.(58) од Р.Турција, со турска патна исправа кој управувал товарно моторно возило „Рено“ со турска национална ознака и  на увид доставил зелена карта за осигурување.

При увид во зелената карта констатирано е дека е фалсификувана.

Лицето е приведено и предадено на полициски службеници од Полициска станица Крива Паланка за понатамошна постапка.