петок, 14. август 2020. Вести денес: 134
home Хроника

Лице од Тетово уапсено поради хероин

Лице од Тетово уапсено поради хероин

Вчера околу 16:50 часот  на ул. „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово, лишен од слобода е А.Е. (45) од Тетово. При преглед, кај него е пронајден и одземен му е хероин. Против А.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус