четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 19
home Хроника

Лице од Скопје лишено од слобода

Лице од Скопје лишено од слобода
Uapsen kapetan na arm Goce Simevski za ograbuvanje na komercijalna banka vo skopje

На 09.12.2018 година околу 14,30 часот во Скопје од слобода е лишен Ј.С.(30) од Скопје.

Лицето се барало за издржување на казна затвор во времетраење од шест години и шест месеци за сторено кривично дело „разбојништво“ казниво по член 237 од КЗ на РМ. Приведеното лице има одлежано две години од предвидената затворска казна по што од 12.01.2017 година е во бегство. Ј.С. е спроведен во затвор Идризово.

Коронавирус