вторник, 28. јануари 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Лице од Германија приведено на Попова Шапка, Интерпол го барало со потерница

Лице од Германија приведено на Попова Шапка, Интерпол го барало со потерница

На 21.08.2019 година во 08.30 часот на Попова Шапка-Тетово, по потерница на Интерпол, од слобода бил лишен Р.В.Л.(55) од СР Германија. Тој бил приведен и задржан во полициската станица за понатамошна постапка.