вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 38
home Хроника

Лице од Албанија барано од Интерпол приведено на „Ќафасан“

Лице од Албанија барано од Интерпол приведено на „Ќафасан“

На Граничниот премин „Ќафасан“, вчера во 13.15 часот при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС – Интерпол Скопје.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Коронавирус