вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 13
home Хроника

Лице барано од Интерпол уапсено на Табановце

Лице барано од Интерпол уапсено на Табановце

На 27.07.2019 во 14:40 часот на Граничен премин Табановце, за влез во Република  Македонија се пријавил А. С. (43) од Скопје, државјанин на Белгија.

При пасошката контрола е констатирано дека се бара по потерница од Интерпол.

Лицето е приведено и предадено на СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус