среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Лица од Куманово и Кичево нападнати од кучиња скитници

Лица од Куманово и Кичево нападнати од кучиња скитници

На 06.09.2020 во 00:40 часот во Полициска станица Куманово, Р.М.(43) од Куманово пријавила дека на ул. Тоде Думба  во Куманово била касната од куче скитник.

На 05.09.2020 во 12:45 часот во Полициска станица Кичево, Д.М.(37) од Кичево пријавил дека под железничката станица во Кичево бил каснат од куче скитник.

Локални избори 2021