среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 2
home Хроника

Лажно пријавил кражба, па заработил пријава

Лажно пријавил кражба, па заработил пријава

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 22-годишно лице од Битола поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „лажно пријавување на кривично дело“.

-Тој, на 06.10.2020 во полициската станица Охрид пријавил дека претходниот ден во охридското село Куратица непознат сторител му одзел мобилен телефон и пари. По преземени мерки, било констатирано дека во тој период пријавениот не престојувал на подрачјето на СВР Охрид, соопшти полицијата.

Локални избори 2021