понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Лажел дека лекува болести- две лица од Штип измамени, му дале пари, злато и мобилни

Лажел дека лекува болести- две лица од Штип измамени, му дале пари, злато и мобилни

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ш.М.(42) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама”.

Во периодот од август до ноември 2020 година во Штип, пријавениот лажно се претставувал и две лица од Штип довел во заблуда дека лекува болести.

Тие му дале пари, злато и мобилни телефони и на тој начин се стекнал со противправна имотна корист од 788.200 денари.

ЕУРО 2020

Македонија