сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 19
Во живо

Заедно градиме модерни општини, предложи идеја и биди дел од промените што носат иднина

АКТУЕЛНО

Дејан Георгиевски испиша нова спортска историја

home Хроника

Купил хероин во Скопје, а полицијата го фати во Тетово

Купил хероин во Скопје, а полицијата го фати во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Љ.(41) од Тетово, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“.

На 03.08.2020 во близина на маркет во Тетово, во напуштена зграда, биле затекнати пријавениот заедно со Ј.С.(50) од Тетово, кај кого бил пронајден хероин, за кој што пријавениот посочил дека го набавил во Скопје и му го дал на Ј.С..

Qatar 2022