сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Кумановец заврши во затвор- не ги почитувал здравствени прописи за време на епидемија

Кумановец заврши во затвор- не ги почитувал здравствени прописи за време на епидемија

На 22.07.2021 во 01.10 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода И.А.(21) од Куманово за издржување на казна затвор за сторено кривично дело по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Тој бил спроведен во Казнено-поправна установа Затвор К’шање за издржување на казната.

Коронавирус