четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 37
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кумановец загубил контрола и излетал од патот со мопед- починал на лице место

Кумановец загубил контрола и излетал од патот со мопед- починал на лице место

На 30.04.2019 година во 23,55 часот било пријавено дека во Куманово на паркингот од улицата „Пиринска Македонија“ пред градскиот базен, Р.Г.(46) од Куманово управувајќи мопед „лингбен“ со кумановски регистерски таблици, изгубил контрола и удрил во рабник од острово со зелена површина, по што паднал на коловозот.

Р.Г. починал на местото на настанот. Извршен бил увид од страна на увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител и се работи на целосно расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус