сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Кумановец уапсен на Табановце

Кумановец уапсен на Табановце

На Граничниот премин „Табановце“, вчера полициски службеници го лишиле од слобода М.Д.(59) од Куманово, затоа што при проверка во оперативна евиденција било утврдено дека се  наоѓа на СТОП-листа за издржување казна затвор.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус