понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Кумановец уапсен на скопскиот аеродром

Кумановец уапсен на скопскиот аеродром

На 27.05.2019 година во 15:30 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при пасошка контрола било констатирано дека М.М.(30) од Куманово се наоѓа на стоп листата со мерка „А“(апси) од Основен суд Куманово.

Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.