петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Кумановец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Кумановец тешко повреден во сообраќајна несреќа

На 20.06.2022 околу 22:55 часот во СВР Куманово било пријавено дека на клучка од автопатот Граничен премин „Табановце“- Куманово, на место викано „Милано“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „ауди“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(22) од Куманово и патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(27) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.Т. констатирани во Општа болница Куманово.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Коронавирус