петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензиска да му наточи гориво

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензиска да му наточи гориво

Полицијата лишила од слобода кумановец откако бил пријавен дека на појасот има пиштол. Тој, синоќа сакал да наточи гориво, но вработениот на бензинска пумпа одбил бидејќи не носел заштитна маска.

Од СВР Тетово информираат дека вчера (20 јули) во 20 часот, М.К.(52) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека еден час претходно, на бензинска пумпа на преминот „Стража“, каде бил вработен, застанале патничко возило „бмв“, со кумановски регистарски ознаки и патничко возило „ауди Q7 “, со струшки регистарски ознаки, за да наполнат гориво.

Според пријавата, вработениот М.К. им рекол дека нема да ги услужи поради тоа што не носеле заштитни маски, по што едниот од нив отишол до возилото и се вратил со пиштол во појасот.

Набрзо по пријавувањето, лишен од слобода е С.А.(25) од Куманово и се работи на документирање на случајот.

Коронавирус