петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 132
home Хроника

Кумановец со автомобил излетал од патот, тешко е повреден

Кумановец со автомобил излетал од патот, тешко е повреден

На 27.11.2021 околу 00:10 часот во Куманово на локален пат Куманово- с.Пчиња патничко моторно возило „сеат леон“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.И. (27) од с.Пчиња, кумановско излетало од коловозот.

Возачот Н.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во општа болница Куманово.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Куманово.

Коронавирус