вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Кумановец си ја истепал сопругата, па му се заканил на нејзиниот татко

Кумановец си ја истепал сопругата, па му се заканил на нејзиниот татко

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.Ф.(36) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил продолжено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 22.06.2019 година околу 20:00 часот во Куманово, при семејна расправија, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга М.Ф..

Нејзиниот татко, кој бил присутен во домот, се обидел да го спречи, по што пријавениот упатил закани и кон него и кон членовите на семејството.

Коронавирус