среда, 4. август 2021. Вести денес: 103
Вонредна вест

ГОЛЕМ РАСТ: 164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

home Хроника

Кумановец се расправал со татко му, па се заканувал со нож

Кумановец се расправал со татко му, па се заканувал со нож

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Д.(40) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Пријавениот на 29.02.2020 околу 02:00 часот во приземна просторија од куќа на ул.“120“ во Куманово, започнал расправија со неговиот татко И.Д.(64), по што зел кујнски нож и му се заканил, a во момент кога неговиот другар А.А. му го одзел ножот, истиот се здобил со телесна повреда на десната дланка.

Коронавирус