среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 140
home Хроника

Кумановец пронајде експлозивна направа во својата викендица- полицијата експресно реагираше

Кумановец пронајде експлозивна направа во својата викендица- полицијата експресно реагираше

На 27.08.2020 во 10,00 часот во СВР-Куманово, А.Е. од Куманово, пријавил дека во неговата викендица која се наоѓала на место викано „Менкова Колиба“ забележал експлозивна направа.

Од страна на полициски службеници од СВР-Куманово и пиротехничар било излезено на местото, при што било констатирано дека се работи за рачен ракетен фрлач најверојатно од 2001 година и истиот бил безбедно подигнат за понатамошна постапка.

Коронавирус