понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Кумановец поседувал пиштол без дозвола

Кумановец поседувал пиштол без дозвола

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.З.(29) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 09.04.2021,полициски службеници од Полициска станица Куманово извршиле претрес во домот во кој престојува пријавениот, при што бил пронајден и одземен пиштол „екол туна” со рамка со седум куршуми, за кој не поседувал дозвола.

Локални избори 2021