вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Кумановец нападна полицаец

Кумановец нападна полицаец

На 10.06.2020 околу 12:10 часот на ул.„11 Октомври“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.М., поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021